E partidonan elegibel

E kolegio supremo sentral pa e elekshon di miembronan di Kolegio Insular di Entidat Publiko di Boneiru, konforme artikulo G3, inciso 5 di e Lei Elektoral ta anunsiá ku relashoná ku e elekshon binidero e siguiente indikashonnan di agrupashonnan polítiko a keda registrá i ku e siguiente pèrsonanan ta esnan apoderá pa e agrupashonnan aki huntu ku nan remplasante:

Apoderador: Gilbert Antonius
Apoderador suplente: Hubert Vis

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Tjin Asjoe, E.E.J. (Elvis)
2. den Heyer, N.S. (Nina)
3. Thielman, H.M. (Hennyson)
4. Coffie, D.E. (Daisy)
5. Statia, J.J. (Joselito)
6. Ellis, J.F.E. (Edison)
7. Domacassé, R.T. (Renata)
8. Pourier, C.J.J. (Carlos)
9. Look e/v de Windt, R.V.M. (Richèna)
10. Vrolijk, C.D. (Cyrill)
11. Offerman, S.S.S. (Shaina)
12. Frans, D.T.L. (David)
13. Domacassé, E.R. (Din)
14. Martes, R.G. (Rodi)
15. Gerling, R.R. (Romy)
16. Borderslee, C.J. (Chaira)
17. Casimiri, R.R.(Tio Roly)
18. Mercera, I.J. (Izaïn)
19. Rosa e/v Servania, L.C. (Lilya)
20. Janga, L.O.G. (Inho)
21. Meijer, S.H.A.S. (Sanne)
22. Cicilia, L.M. (Layo)
23. Richardson, A.E. (Eddie)
24. Melaan, D.N.E. (Davey)
25. Martines, A.R. (Ashier)
26. Pietersz e/v Simon, J.J. (Jurina)
27. Sauveur, L. (Luckner)
28. Croes, D.A. (Desirée)
29. Vis H.R., (Hubert)
30. Booi, H.S.M. (Hose)
31. Kloos, J.C. (Jan)
32. Anthony, B.F. (Fermin)
33. Leoneta, J.E.L. (Djòni)
34. Theodora, M.E. (Chon)
35. Janga, R.J. (Jan)

Apoderador: Clark C.A. Abraham
Apoderador suplente: Michael J. Pieters

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Abraham, C.C.A. (Clark)
2. Hellburg-Makaai, R.M. (Rolanda)
3. Crestian, D.M.D. (Dany)
4. Serberie, S.C. (Salma)
5. Dirksz, B.R. (Benito)
6. Silberie, K.S. (Kia)
7. Janga, E.F. (Elly)
8. Sint Jago, S.M.M.(Buchi)
9. Cicilia, C.E.S. (Caroline)
10. de Boer, T.N. (Tobias)
11. Anthony, A.H. (Alsi)
12. Bernabela, J.M. (Jackie)
13. Carlo, J.J. (Chinto)
14. Janga, J.J. (Kabuya)
15. Janga, N.J. (Noël)
16. Bernabela, F.R. (Rishi)
17. Seinpaal, Y.F. (Tita)
18. Adoptie, J.W.M. (Joanne)
19. Landwier, B.L. (Bernard)
20. Valerio, S.C. (Papucho)
21. Rijna, E.A.A. (Ted)
22. Paulina, E.O. (Eric)
23. Pieters, M.J. (Michael)

Apoderador: Jeffrey H.C. Levenstone
Apoderador suplente: Pablo J. Kroon

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Kroon, P.J. (James)
2. Bernabela, E.J. (Esther)
3. Silberie, N.F. (Gerald)
4. Sedney, R.U. (Pa)
5. Wilsoe, R.B.J. (Nolly)
6. Emer, L.H. (Gisette)
7. Domacassé, M.C. (Angelo)
8. Finies, J.V. (Gino)
9. Cornelia, C.F.M. (Neca)
10. Chirino, N.C. (Nurelle)
11. Willmore, M.J.D. (Mervin)
12. Gill, W.H. (Juni)
13. Graaf de, P. (Peter)
14. Angela Alvarado Soria, A.L. (Angela)
15. Sint Jago, D.D. (Daya)
16. Nooijer de, B.J. (Barbara)
17. Mercera, J.E. (Jason)
18. Donald Mc, E.B. (Brace)
19. Emerenciana, R.M. (Rudy)
20. Josephia, E.N. (Nununu)
21. Kabbara, I.N. (Kabbara)

Apoderador: Eric G. Soleana
Apoderador suplente: Nicole F. Contreras

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Thodé, H.J
2. Soleana, E.G.
3. Martha, S.C.
4. Martijn, D.J.I.
5. Galluzzi-Contreras, N.F.
6. Clarenda, J.E.J.
7. Richardson, S.E.L.
8. Soleana, Q.E.
9. Leblanc, E.
10. Valerio, S.A.
11. Wout C.S., C.S.
12. Engelhardt, I.R.
13. Wijnvoord, P.J.

Kandidato riba e lista aki:
1. Santana Rodriguez, R.A. (Rafael)

Apoderador: Licerio I. R. Winklaar
Apoderador suplente: Indra J. Martis

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Beukenboom, R.C.M. (Robby)
2. Janga, M.S.M. (Marugia)
3. Cecilia, E.M.N. (Edsel)
4. Frans, A.C. (Audrey)
5. Winklaar, L.I.R. (Renny)
6. Jansen, M.S.M. (Brando)
7. Melaan, N.K.F. (Naty)
8. Bart, J.T. (Judy)
9. Bautista Gonzalez, K.V.D. (Koeyman)
10. Emers, A.A.(Angelique)
11. Winklaar, J.J.C. (Chipie)
12. Nicolaas, G.A.N. (Gaby)

Apoderador: Aljano Crispo Emerenciana
Apoderador suplente: Rechendel Joaquin Francisco Emerenciana

Kandidatonan riba e lista aki:

1. Emerenciana, A.C.
2. Janga, F.M.
3. Frans, J.J.J.
4. Silie, A.G.
5. Melaan, F.S.
6. Jansen, A.A.
7. Josefa, H.F.
8. Emerenciana, R.J.F.
9. Goeloe, L.M.
10. Moreno Ramirez, H.
11. Reina, A.G.
12. Pietersz, I.N.M.
13. Lauffer, D.D.
14. Hart, L.G.

Kandidatonan riba e lista aki:
1. Thode, S.T.R.
2. Thode, K.D.V.
3. Wout, A.A.
4. Frans, J.C.
5. Swares, R.C.
6. Cecilia, A.E.
7. Boezem, A.R.

De standpunten

Hoe denken de partijen over de belangrijke standpunten rondom de Economie, Infrastructuur, Sport, Duurzaamheid en Armoede?

Via onderstaande video’s geven alle partijen in 30 seconden hun reactie op gegeven stellingen.